Vrecká do vysávačov

Vrecká do vysávačov

Prečítajte si viac

Ak sa usilujete udržať vašu domácnosť sviežu a čistú, viete, aké dôležité je pravidelné vysávanie. Váš koberec, čalúnený nábytok aj podlaha si doslova vyžadujú pravidelnú starostlivosť.

Vysávanie by malo viesť k zdravšiemu prostrediu a čistejšiemu vzduchu u vás doma. To však dosiahnete iba vtedy, ak investujete do kvalitného vysávača. S vysávačom súvisia vrecká ako spotrebný materiál, ktorý je po naplnení nutné vymeniť.

Na tomto mieste nájdete vrecká pre všetky druhy vreckových vysávačov. U nás máte na výber z dvoch možností. Vybrať si možno papierové vrecká do vysávača, alebo nami vyrábané antibakteriálne, slovenské vrecká do vysávača.

Obidve možnosti poskytujú plnohodnotné vrecko, rozdiel je vo filtrácií vzduchu a funkčnosti matieriálu, čo do antibakteriálneho účinku.

Čo je vrecko do vysávača?

Veľmi jednoducho, je to skladisko prachu a nečistôt, ktoré povysávate z vašej domácnosti. Vrecká do vysávača sú vyrobené z rôznych druhov materiálov, vrátane papiera a textílie, či mikrovlákna. Sú navrhnuté tak, aby sa prach a nečistoty udržali vnútri vrecka a nedostali do vášej domácnosti. Vrecká do vysávača sú dostupné v rôznych veľkostiach, takže si môžete vybrať také, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Majte na pamäti, že pravidelná výmena vreciek vám pomôže udržať váš vysávač v dobrom stave a ušetrí vám peniaze za náklady na opravu.

Ako vybrať vrecko do vysávača? 

Vybrať správne vrecko do vysávača môže byť pre niekoho veľmi náročná úloha. V prípade, že si nechcete lámať hlavu, aké vrecko potrebujete, stačí sa obrátiť na nášho špecialistu, ktorý vám s výberom pomôže. Ak si na výber trúfnete sami, tu je návod, ako na to.

Prvá vec, ktorú by ste pri výbere mali urobiť, je zistiť, aký typ vysávača máte. Typ vysávača obvykle nájdete na bruchu zariadenia, kde sa nachádza štítok.  Potom si v našom vyhľadávači nájdite váš vysávač, zvoľte "Značku" a "Model",systém vyhľadá všetky typy vreciek, ktoré budú vhodné pre váš vysávač. V prípade, že vo výsledku váš vysávač nenájdete, nezúfajte a obráťte sa na nášho špecialistu, ktorý vám s výberom pomôže.

  • Zistiť typ vysávača
  • Vyhľadať v našom vyhľadávači váš vysávač
  • Skontrolovať vizuálne vrecko s obrázkom, či je rovnaké ako vaše staré vrecko
  • Skontrolovať rozmer vrecka

Ďalším krokom je vybrať si materiál z ktorého je vrecko vyrobené. Vyberte si vrecko, ktoré je určené pre váš typ vysávača. Niektoré vrecká sú vyrobené z mikrovlákna a majú veľmi dobrú schopnosť filtrácie. Iné sú vyrobené z papiera a majú nižšiu schopnosť filtrácie, no sú o čosi lacnejšie. 

Antibakteriálne vrecká do vysávača sú vyrobené z filtračného materiálu, ktorý zabraňuje šíreniu baktérií, vírusov a alergénov. Je to tzv. netkaná syntetická textília. Tieto vrecká majú lepšiu schopnosť filtrácie ako bežné textilné vrecká. Vďaka svojej odolnosti proti opotrebovaniu a vode a tiež schopnosti zachovať vysokú účinnosť filtrácie sú antibakteriálne vrecká do vysávača o čosi drahšie, no pre vysávanie v domácnosti aj zdravšie vďaka práve už spomínanej filtračnej schopnosti.

Výhody:

- Zabraňujú prenikaniu nečistôt do motora vysávača

- Znižujú množstvo prachu, ktoré sa uvoľňuje do okolitého prostredia

- Umožňujú lepšie chladenie motora vysávača a absorbujú vlhkosť

- Odolné voči opotrebovaniu a vode

- Schopné zabrániť šíreniu baktérií, vírusov a alergénov

Nevýhody:

- Drahšie ako bežné textilné, či papierové vrecká